23 FINAŁ WOŚP w NJ/NY: PODSUMOWANIE

23 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy za nami. Chcielibyśmy podziękować Wszystkim za wsparcie i ciepłe słowa. Po raz kolejny metropolia nowojorska wyciągnęła rękę do maluchów i seniorów.
Dzięki dla Polskiego Radia 910 am głównego sponsora medialnego i Super Expressu, którzy jako jedyni nas wsparli. Ukłon dla miejsc, które ugościły nas z Finałowymi koncertami.

liczenie puszek

10 Stycznia w Centrum w Passaic, NJ na dolnym poziomie zagrała scena niezależna, a na górnym poziomie odbył się taneczny Finał. Podczas finału licytowano gadżety, wśród których zlicytowano 2 pary rękawic pięściarzy: Mariusza Wacha i Kamila Łaszczyka za kwotę $1050. Suma uzbierana w Centrum to $6766. Podziękowania dla Jagódki Sokólskiej, która u boku szefa sztabu, koordynowała organizację imprezy. Specjalne podziękowania nalezą się Zbyszkowi Derze za zaproszenie do Centrum i świetne przygotowanie klubu oraz dla Mariusza Perkowskiego za pilnowanie porządku podczas Finału i za zapełnienie swojej puszki na sumę $384. Dziękujemy Marcie i Andrzejowi Szyszko, Julicie Michałowskiej oraz oczywiście wszystkim muzykom i zespołom bez których nie ma finałowego grania: Awangarda, Atlantica Band, After Life, Adam Chrola, Tomasz Chmielewski, Dirty Stayouts, Johnny in Wonderland, Kaskada, Prime Prophecy, Super Monkey Death Grip, Syn, Wehikul Czasu, Vabank.

Tego samego dnia w Amterdam Alley w Linden, NJ zespół Dym zagrał dla licznej, niezawodnej publiczności. Licytowaliśmy sporo gadżetów Orkiestrowych i sportowych, wśród których absolutnym hitem były koszulki Marcina Gortata z podpisem, ufundowane przez Grześka Lemiechowicza. Mniejsza koszulka Gortata osiągnęła kwotę $500, a większy rozmiar został wylicytowany przez Roberta i Ewe Lisiewskich za $700. Wielkie podziękowania dla wszystkich, którzy kolejny rok z rzędu stworzyli klimatyczną atmosferę w tym miejscu. Podziękowania dla właścicieli Tomka i Piotrka, którzy zawsze są z WOŚP i oprócz udostępnienia dla nas miejsca, mocno wsparli ilość $$$ w puszkach. Suma zebranych pieniędzy z tego Finału to $6150.

11 Stycznia odbyła się trzecia impreza WOŚP w naszej metropolii. Zespół Dym wystąpił po raz kolejny, tym razem w Northwood Inn w Mahopac, NY. Muzycy Dymu stworzyli fantastyczny klimat. Najbardziej wartościowym gadżetem była wejściówka Kamila Stocha na jeden z konkursów Pucharu Świata, którą wraz z dwoma zdjęciami i podpisami przysłał do Mahopac nasz wielki skoczek. Udało się uzbierać $3006 co było miłym zaskoczeniem. Bardzo dziękujemy tym, którzy przybyli, licytowali i dopingowali nasz zespół. Wielki ukłon dla właścicieli Northwood Inn Zygmunta i Beaty Pastuszka za ciepłe przyjęcie. Specjalne podziękowania dla Pawła Dymitryszyna niestrudzonego solisty grupy Dym oraz całej rodziny Wolaków.

Oprócz Finałowych imprez, nasi wolontariusze zbierali pieniądze do puszek w okolicach polskich biznesów na terenie Nowego Jorku i New Jersey a nawet z akcentem w Pensylwanii. Wielkie podziękowania dla Ani Kopeć, Ewy Lisiewskiej, Magdy Jankowskiej, Janusza i Łukasza Sikora, Korneli, Julii i Wiktorii Jabłońskich, Magdy Kalinowskiej, którzy mimo ujemnych temperatur rozdawali serduszka naszym hojnym darczyńcom.

Bardzo dziękujemy wszystkim właścicielom i pracownikom polskich biznesów, którzy przyjęli i zaopiekowali się puszkami WOŚP oraz ich klientom za wsparcie naszej akcji. Warto wyróżnić miejsca gdzie puszki były zapełnione po brzegi, czyli: Green Farms Supermarket, Greenpoint – $519, My Juniors Deli, Queens – Ewa Stopczyk – $670, Krakus Deli na Maspeth,NY – $345, Amsterdam Alley, Linden, NJ – $316, Piast w Springfield, NJ – Beata Samojeden – $668, Piast na River Dr w Garfireld, NJ – $486, Jantar Deli, Ridgewood, NY – $227, Bratek w Garfield, NJ – $279, Banaś Bakery w Wallington, NJ – $253, Wedel Słodycze, Greenpoint – $240, Krakus Deli – Mt. Pocono – $347. Gigantyczne podziękowania należą się Polskiej Firmie US. Money Express i szefowej Joli Kwiatkowskiej za przesyłanie dużej ilości pieniędzy na konto WOSP w Polsce bez pobierania dodatkowych opłat, za uśmiech kiedy kolejny raz maszynka licząca ma już dosyć. Mariuszowi Kołodziejowi, szefowi Global Boxing i Hadson Bread za wsparcie i pamięć.

Podziękowania dla polskich szkół, które co roku mocno wspierają Fundacje WOŚP. Polska Szkoła im. Henryka Sienkiewicza na Brooklynie pod przewodnictwem pani Anny Kubickiej uzbierała $628. Szkolny Punkt Konsultacyjny przy Konsulacie RP w NY pod przewodnictwem pani Anny Izak uzbierał $456. Dziękujemy również panu Leonginowi Bojuraniec który przeprowadził zbiórkę na sumę $541. Dziękujemy za Wsparcie z Poconos w Pensylwanii, czyli Polskiej Szkole Jana Pawła II i Poconoski Child Care oraz Krakus Deli za łączną kwotę $636.

Dzięki dla Jagódki, Marcina, Janusza, Ani, Łukasza, Ewy i Roberta za to, że rozwozili i bezpiecznie dowieźli puszki na liczenie. Dla Ani, Pawła, Artura, Austina, Janusza, Zbyszka, Mariusza, Daniela i Agnieszki, którzy w czwartek przeliczali kilkukrotnie każdą z puszek WOŚP. Dla Rafała z Naszej Florydy za kolejny rok wsparcia naszej akcji poprzez udostepnienie serwerow, strony www, emaila i stworzenie plakatów – to wszystko za zupełną darmochę! Dla Sławka Gancarza z firmy Euro Care za druk plakatów i TV-Polmusic za rejestracje materiału.

Bardzo miłym akcentem zakończyła się wizyta szefa naszego Sztabu – Marcina “Bublla” Filipowskiego u państwa Małgosi i Adama Skarżyńskich. Małgosia i Adam po raz kolejny w znaczący sposób „doładowali” nasze konto, tym razem sumą $5000!! Wielkie dzięki!!

Szacunek dla wszystkich, którzy byli z nami! Dzięki, że nie daliście się nasilającej propagandzie i wrogości porównywalnej z tą, która opanowała pewien naród przed wybuchem II wojny ale my to.. pomijamy i zrobiliśmy swoje. Ratujemy życia i nawet najmniejszy Wasz wkład zmienia przyszłość niejednego malucha i seniora. Bądźcie z siebie dumni i to dzięki Wam przekazujemy z Metropolii NY dokładnie: $33,666 plus 20 frankow szwajcarskich i 50 zł.

DZIĘKUJEMY!!!
Sztab WOSP NJ/NY

Tutaj znajdziecie pełną listę puszek (pdf file):

LISTA PUSZEK WOSP w NJ/NY – 23 FINAŁ